Ważne

Informacje

Słów kilka o studio

Moje studio mieści się w Żorach. Jest przystosowane do pracy z najmłodszymi modelami. Wygodna kanapa, osobna łazienka, miejsce do przewijania. Wszystko po to aby rodzice i ich pociechy czuły się tutaj jak najlepiej.

Sesja ciążowa

Zapraszam mamy około 6-7 miesiąca ciąży, lub wtedy gdy brzuszek pięknie się już zaokrąglił. Pamiętajmy jednak, że sesję ciążową należy rezerwować z wyprzedzeniem.

Przygotowania do sesji warto rozpocząć od wyjątkowego makijażu i fryzury. Można przygotować się w domu bądź skorzystać z usług wizażystki, którą chętnie zaproszę na nasze spotkanie aby mama wyglądała w tym dniu wyjątkowo pięknie.

Jeśli chodzi o ubrania warto zabrać piękny kardigan, klasyczne jeansy oraz jasny lub ciemny top. Przyszły tata także powinien mieć ze sobą jeansy i dwa rodzaje T-shirtów – ciemny i jasny. Wybieramy koszulki bez nadruków, jak najprostsze.

W mojej studyjnej szafie znajduje się szereg sukni do waszej dyspozycji, z których każda mama, niezależnie od figury, na pewno wybierze coś dla siebie. Od przykrywających brzuszek sukni, przez nieco bardziej odsłaniające ciało kreacje, aż do odważnych, lekkich propozycji.

Sesja noworodkowa

Sesję noworodkową wykonuję do 14 dnia życia maleństwa. Noworodek pamięta wówczas pozycję embrionalną i łatwiej jest ułożyć go w piękne pozycje przypominające mu te z brzuszka mamy. Dodatkowo im młodsze dzieciątko tym łatwiej jest wprowadzić go w błogi, głęboki sen który jest niezbędny do udanej sesji. Sesję noworodkową należy rezerwować jeszcze podczas ciąży z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Każda sesja noworodkowa zawiera zdjęcia rodzinne: z rodzicami, z mamą z tatą, z rodzeństwem oraz zdjęcia całej rodziny.
Rodzice zabierają na sesję ciemne lub jasne topy bez nadruków, Może to być sukienka z ładną górą lub bluzka, w której mama czuje się wygodnie. Unikamy kolorów jaskrawych. Dla bardziej odważnych rodziców proponuję zdjęcia bardziej intymne, skóra do skóry.

Na sesję noworodkową zabieramy niezbędnik maluszka:

Zapewniam szereg dodatków z których każda rodzina na pewno wybierze coś dla siebie. Kolorystyka i ogólna idea sesji omawiane są przed naszym spotkaniem.

Przygotowania do sesji noworodkowej nie powinny różnić się od typowego dnia. Rutyna dnia codziennego również dla takich maluszków odgrywa bardzo ważną rolę.

Oczywiście najważniejszy podczas sesji jest maluszek. Cała sesja podyktowana jest przez noworodka. Nie każdemu dziecku jest wygodnie w każdej pozycji.

Nie wykonuję pozycji niebezpiecznych dla dziecka. Nie używam szklanych czy ceramicznych akcesoriów. Wszystkie dodatki są regularnie prane, a studio utrzymane jest w czystości i wietrzone przed każdą sesją. Wszystko po to aby maluszek był bezpieczny i czuł się tutaj jak najlepiej.

UWAGA! Podczas sesji noworodkowych temperatura w studio sięga 27/28 stopni. Wymagane lekkie przewiewne ubrania dla rodziców.

Jeśli wahasz się czy zdecydować się na sesję noworodkową, zachęcam do odwiedzenia wpisu: “FAQ czyli ważne pytania dotyczące sesji noworodkowych” – odpowiadam w nim na wszelkie pytania dotyczące takich sesji. Wpis “Bezpieczny noworodek” poświęcony jest z kolei wszelkim zasadom bezpieczeństwa stosowanym podczas sesji noworodkowych. Mam nadzieję, że te dwa wpisy rozwieją wasze wszelkie wątpliwości. Warto poświęcić kilka minut na zapoznanie się z tymi informacjami 🙂

Sesja rodzinna lub dziecięca

Sesje rodzinne i dziecięce to głównie wyjścia w plener, i taką formę sesji rodzinnych najbardziej polecam.

Do wyboru kilka lokalizacji w okolicach Żor i Rybnika. Jestem otwarta na wszelkie propozycje odnośnie miejsca spotkania.

Popularnością cieszą się również ostatnio sesje w domach klientów tak zwane “lifestylowe”. Podczas takiego spotkania dzieci (szczególnie mające problem z otwarciem się w nowym miejscu) czują się najlepiej. 

Na sesję rodzinną zabieramy z domu przede wszystkim dobry humor. Przydadzą się przekąski dla dzieci oraz ukochane przytulanki.

Ubieramy się na luzie. Ubrania mają nie krępować ruchów i odzwierciedlać wasz charakter. Dla chłopców zawsze sprawdzają się ogrodniczki, spodenki na szelkach, nakrycia głowy typu kaszkieciki. Dziewczynki mogą z kolei zabrać kilka sukienek, do których chętnie dobiorę pasujące opaski czy wianki.

 

Sesja portretowa dla dorosłych, dziecięca lub”mama i ja”

Sesje portretowe to taki rodzaj spotkań, które kocham chyba najbardziej. 

Do takiej sesji należy przygotować się solidnie. Jeśli chodzi o portrety kobiet lub mamuś z dorosłymi córkami na pewno polecam wykonać przed sesją profesjonalny makijaż, odwiedzić fryzjera a także zadbać o paznokcie. 

Na sesję zabieramy na pewno dużą dawkę dobrego humoru 😉 A poza nim? Kilka rzeczy z domowej szafy, w których najlepiej się czujemy. Dla dzieci dobieramy kolory w podobnej tonacji – nie identyczne. Kolory które najbardziej uwielbiam i najlepiej komponują się z moimi studyjnymi tłami to: