Troszkę

O Mnie

Fotografią zainteresowałam się w 2009 roku, kiedy to pełna zapału poszukiwałam pająków, motyli i innych małych stworzeń. Moją miłością była wtedy fotografia makro. Moje prace można było śledzić na blogu StillSeconds. Pasją do fotografowania chciałam zarazić wszystkich dookoła, również moich uczniów. Pracowałam wówczas w szkole podstawowej ucząc języka angielskiego.

Joanna Durczok

W 2011 roku urodziła się nasza pierwsza córeczka, Hania. To ona została moją główną modelką i niezastąpioną inspiracją. To dzięki niej narodził się w mojej głowie pomysł założenia firmy i otwarcia studia fotograficznego. I stało się… Z pomocą mojego kochanego męża i niezastąpionych rodziców powstało Studio Lomo. Na początku odwiedzałam maluchy w domach wnosząc do mieszkań moich małych modeli tony sprzętu i akcesoriów, ku uciesze sąsiadów spoglądających zza firanki.

Od kwietnia 2016 roku mogę gościć was w nowym budynku, gdzie w przytulnej atmosferze tworzymy razem niezapomniane kadry.

Fotografia daje mi ogromną satysfakcję. Obserwowanie najpierw przyszłej mamy, która z miłością gładzi lekko poruszający się brzuszek. Później trzymanie w ramionach kilkudniowego małego życia. Wreszcie powroty… Wiem, że w moich rękach są wspomnienia tych wszystkich rodzin, niezapomniane chwile, emocje. Podczas naszych spotkań byłam świadkiem już wielu sytuacji, za każdym razem tak samo wzruszających zarówno dla rodzin jak i dla mnie.

Jako fotograf spełniam się podczas sesji ciążowych, noworodkowych, niemowlęcych dziecięcych i rodzinnych. Wieloletnia praca w przedszkolach i w szkole zaowocowała ogromnym doświadczeniem w pracy z dziećmi w każdym wieku.

Do zobaczenia na, mam nadzieję, niejednej sesji.